صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

فراخوان حمایت از شرکتهای خلاق در حوزه علوم شناختی اعلام شد

کد خبر 100492 1399-12-11 11:45
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراخوان حمایت از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های خلاق و نوآور در این حوزه را اعلام کرد.
فراخوان حمایت از شرکتهای خلاق در حوزه علوم شناختی اعلام شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در مسیر رشد، استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های خلاق علوم شناختی حمایت می‌شوند و محصولات نوآور آنها به بازار می‌آید. بر این اساس فراخوانی منتشر شده تا از تولید و توسعه محصولات و خدمات خلاق و نوآوری در حوزه علوم شناختی حمایت شود.
ستاد توسعه علوم وفناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری در چارچوب سیاست‌ها و راهبردهای مصوب، با انتشار این فراخوان از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های خلاق در راستای اولویت‌های تعیین شده حمایت می‌کند.
در این فراخوان تاکید شده است که از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های خلاق و فناوری حمایت می‌شود که دارای ایده نوآورانه و مسئله محور در زمینه علوم و فناوری‌های شناختی، تیم کامل و مدل کسب و کار بوده و نیازمند سرمایه در مراحل اولیه باشند.
پس گروه‌های فعال در این زمینه باید متشکل از حداقل ۳ نفر شامل عضو فنی، شناختی و کسب و کار بوده و بر روی ایده، محصول یا خدمات متمرکز بر علوم و فناوری شناختی و در چارچوب اولویت‌های ستاد متمرکز باشد.
همچنین در این فراخوان، استارت‌آپ ها باید عضو یک شتابدهنده یا مرکز رشد باشند و حداقل مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال از طریق شتاب دهنده یا مرکز رشد برای تولید محصول، سرمایه گذاری اولیه غیر شتابدهی انجام شده باشد.
حمایت از استارت‌آپ ها و شرکت‌های خلاق و فناور شناختی شامل حمایت از خدمات پیش‌شتابدهی، شتابدهی، سرمایه مرحله بذرمایه، تسهیل جذب سرمایه گذاری، حمایت در قالب یارانه فروش و حمایت برای اخذ مجوز و استانداردهای لازم است.
در برنامه حمایت از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های خلاق و فناور در علوم شناختی، طرح‌ها بر اساس فراخوان عمومی ستاد دریافت و پس از ارزیابی و تأیید اولیه توسط داوران ستاد، نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.
متقاضیان می‌توانند از تاریخ ۱۱ تا ۱۷ اسفند از طریق research@cogc.ir طرح خود را ثبت کنند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید