صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

همه طرف های برجام در یک قایق هستند

کد خبر 100508 1399-12-11 12:07
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نماینده روسیه در سازمان های بین المللی با انتشار پیامی توصیه هایی را به اعضای باقی مانده در برجام برای بازگشت این توافق به ریل اصلی، ارائه کرد.
همه طرف های برجام در یک قایق هستند

به گزارش خبرگزاری مهر، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در پیامی که در توئیتر منتشر شده نوشته است: راه خروج از بن بست، تأیید مجدد این موضوع است که همه شرکت کنندگان در برجام از جمله آمریکا در یک قایق هستند،  ایالات متحده و ایران باید بازگشت خود را به به تعهدات کامل مندرج در برجام اعلام کنند نه اینکه مشغول بحث هایی شوند که باید در ابتدا انجام می شد.  

وی همچنین در توئیت دیگری نوشت: اصل دعوت از ایران برای گفتگو خوب و مناسب است اما چنین دعوتی با تهدید به ارائه قطعنامه غیرمنصفانه از سوی شورای حکام آژانس همخوانی ندارد. در این میان، یک سری مسایل کامل اشتباه است.
اولیانوف در واکنش به مخالفت ایران با پیشنهاد برای نشست با آمریکا و سه کشور اروپایی نیز نوشت: فکر می کنم این حرف آخر ایران نباشد. دلیل خودداری ایران از شرکت در گفت و گوهای غیر رسمی، طبق اعلام وزارت امور خارجه ایران، مواضع ناشیانه برخی دولت ها است.
این مقام روس نوشت: نشست شورای حکام امروز برگزار می شود و خیلی مهم است که چه موضعی درخصوص موضوع هسته ای ایران در این نشست اتخاذ شود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید