صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

سپاه باید میدان فوران تفکر باشد/ حرکت ما براساس آگاهی است

کد خبر 100518 1399-12-11 12:25
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه آرمان ها و اندیشه‌های ظاهرشده در دهه‌های اول سپاه باید مداوم به نسل‌های بعد انتقال یابد، گفت: سپاه باید میدان فوران تفکر باشد.
سپاه باید میدان فوران تفکر باشد/ حرکت ما براساس آگاهی است

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در پانزدهمین جشنواره پاسداران اهل قلم از تلاشگران عرصه کتاب به عنوان پرچمداران آگاهی نام برد و گفت: هویت اصلی و وسعت شخصیت هر انسانی به بلندای اندیشه او است به همین دلیل مروجان علم و معرفت هرگز نمی میرند و مداد علما مثل خون شهدا حیات بخش و الهام آفرین است.
وی افزود : جامعه ای بلند و رفیع است که از سپهر پرستاره‌ی اندیشه ها  و اندیشمندان برخوردار باشد و وسعت یک ملت هم به میزان باورها و داشته های او است.
فرماند کل سپاه از علما و اندیشمندان به عنوان چراغ هدایت نام برد و گفت: آگاهی حیات انسانی، اصل وجود انسان و از بین برنده جهل است و جامعه ای که بیدار نیست ساکن و اسیر بوده و محکوم به مرگ است؛ حیات نباتی برای ملتی است که از عقل و بصر خود استفاده نمی کنند.
سرلشکر سلامی  تصریح کرد: تمدن ها نتیجه درخشش دانشمندان و اندیشمندان وارسته هستند و عصر طلایی اسلام زمانی است که امثال ابن سینا، رازی و خوارزمی جهان اسلام را به نور فهم مزین کردند.
وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی برای پی ریزی یک تمدن تشکیل شد و خورشید شکل گیری تمدن نوین اسلامی از ایران طلوع کرده است.
فرمانده کل سپا تصریح کرد: تمام حرکت سپاه بر حسب آگاهی و شعور است حتی شور و احساس عمیق عاطفی ما برای آرمانها برخاسته از شعاع تاثیر وسیعی از آگاهی است و تجربه داریم در هر میدانی با آگاهی وارد شدیم موفق شدیم .
سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه تفکر و آرمان در سپاه سلسله مراتبی نیست، گفت: سپاه باید میدان فوران تفکر باشد و در عرصه تقابل با دشمنان جاهل کوردل و ناوارسته با بهره گیری از قدرت مادی و فیزیکی قوی در فضای عدم تقارن با بهره گیری از ایمان و آگاهی به عنوان دوبال پرواز به عنوان عناصر برترساز استفاده کنیم.
وی با تاکید بر اینکه حیات ما از دل فضاهای غیر قابل تصور به دست آمده است، گفت: پاسداران باید هم عالم و هم باهنر باشند.
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه سپاه نباید به غیر خود تبدیل شود،تاکید کرد: آرمان ها و اندیشه های ظاهر شده در دهه های اول سپاه باید مدام به نسل های بعدی انتقال یابد؛ تنویر ذهن پاسداران و بسیجیان روشن کردن فضای حرکت در افقهای بلند رسالت خطیری است که بر دوش پاسداران اهل قلم است.
سرلشکر سلامی با بیان اینکه باید در دنیای ذهن دشمنان خود رسوخ کنیم گفت: هرچه میدان ذهن ما بلندتر باشد گام های خود را بلندتر برمی داریم و اگر خوب بیاندیشیم خوب هم عمل می کنیم.
وی در پایان از سپاه به عنوان نهادی که هر روز با فضا و روش دشمن و الزامات جدید مواجه است نام برد و گفت: در این شرایط هر کس در محدوده ماموریت خود باید بیاندیشد. جنگ ما سلسله مراتبی نیست بلکه اعتقادی است و این ضامن موفقیت ما است.
در این مراسم با حضور فرمانده کل سپاه از نشان فرهنگی رسمی در سپاه و پوستر شانزدهمین جشنواره کتاب سال رونمایی شد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید