صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

چین: زنان اویغور در مورد آزارهای جنسی دروغ می‌گویند+عکس

کد خبر 100520 1399-12-11 12:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
چین سیاست تهاجمی و روبه جلویی را برای مقابله با اتهامات مربوط به نسل‌کشی مسلمانان اویغور در پیش گرفته است.
چین: زنان اویغور در مورد آزارهای جنسی دروغ می‌گویند+عکس


در هفته های گذشته گزارش های مختلفی در مورد آزار جنسی زنان اویغور در استان سین کیانگ چین منتشر شد که توجه جهان را دوباره در مورد اتهامات پکن در نسل کشی مسلمانان ایغور جلب کرد. یکی از این گزارش ها را بی بی سی منتشر کرد که در آن چند زن مسلمان از شکنجه، آزار جنسی و عقیم سازی در یک کمپ کار اجباری در غرب چین سخن می گفتند. این گزارش باعث شد تا پارلمان های کانادا و هلند رفتار چین را با مسلمانان اویغور نسل کشی به حساب بیاورند. چین بلافاصله این گزارش را رد کرد و آن را توطئه غرب علیه خود خواند. حالا وزارت خارجه چین و مسئولان حزب کمونیست در استان مسلمان نشین این کشور قصد دارند با طرح اتهاماتی، سیاست تهاجمی را علیه اتهام زنندگان دنبال کنند.
هفته گذشته، سخنگوی وزارت خارجه چین با در دست داشتن عکس چند زن اویغور اتهاماتی را علیه آنان مطرح کرد تا اصالت آنها و صحبت هایشان را زیر سوال ببرد. پیش از آن نیز مسئول اداره تبلیغات استان مسلمان نشین سین کیانگ نیز زنانی را که با رسانه های غربی مصاحبه کرده و چین را به تجاوز و عقیم سازی متهم کرده بودند را به چالش کشیدند. در این جلسه که با حضور خبرنگاران برگزار شد زنان مصاحبه کننده به رفتار خلاف منافی عفت و بیماری های جنسی متهم شدند.
به نظر می رسد چین به این نتیجه رسیده که در حال باخت رسانه ای در موضوع مسلمانان اویغور است. در ماه های گذشته از سوی سازمان ملل، گروه های حقوق بشری و کشورهای عمدتاً غربی فشار بی امانی به چین در این مورد وارد شده و چین تلاش می کند با رفتار تهاجمی این حرکت را خنثی کند. چین مدعی است فشار بر مسلمانان اویغور به خاطر مقابله با تروریسم است اما افشاگری در مورد آزار جنسی زنان در کمپ های کار اجباری دست پکن را در توجیه این رفتارها بسته است؛ به همین خاطر قصد دارد با مانورهای سیاسی و رسانه ای عرصه تبلیغات را از دست ندهد.
گفتنی است سازمان ملل متحد و گروه های حقوق بشری چین را به زندانی کردن بیش از یک میلیون مسلمان اویغور و بهره کشی از آنان متهم می کنند اتهامی که چین همواره آن را رد می کند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید