صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

منابع تعیین شده در بودجه باید واقعی باشد

کد خبر 100526 1399-12-11 12:39
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بند «و» تبصره ۲ لایحه بودجه ۱۴۰۰ جهت شفاف سازی باید در کمیسیون تلفیق با دقت اصلاح شود.
منابع تعیین شده در بودجه باید واقعی باشد

به گزارش خبرنگار مهر، محمد وحیدی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی اخطار قانون اساسی، گفت: در خصوص بند «و» تبصره ۲ که به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شد ابهاماتی وجود دارد به این دلیل که این بند به منظور کمک به صندوق های بخشی از دولت آمده و برای آن مبلغ ۱۵۰ هزار میلیارد تومان نیز تعیین شده است اما میزان بدهی ها و خلاء های موجود در این زمینه رقمی بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان را نیاز دارد.
نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که در نشست علنی مجلس باید پیشنهاداتی مطرح شود که با قانون برنامه مغایرت نداشته باشد اما بسیاری از پیشنهادات با این مشکل مواجه هستند، این در حالی است که کارگروهی که برای تشخیص این امر تشکیل شده است، باید قبل از طرح این پیشنهادات مغایرت آن ها با قانون برنامه را تشخیص دهد چرا که ما نمی توانیم مجلس را مقابل جمعی از کارکنان دولت قرار دهیم که در این زمینه انتظاراتی دارند.
وی تصریح کرد: دولت باید هزینه ها را به گونه ای مدیریت می کرد که مجلس در مقابل کارکنان دولت قرار نگیرد. در حالی است که نماینده دولت در صحن موافق بسیاری از این پیشنهادات است، اما مبالغ محدودی برای تحقق مطالبات نامحدود تعیین کرده اند که پاسخگوی تقاضای واقعی کارکنان نخواهد بود.
محمدباقر قالیباف در پاسخ به این نماینده، گفت: ما به همین دلیل این بند را به کمیسیون تلفیق ارجاع دادیم تا در آن جا با دقت مورد بررسی قرار گیرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به پورمحمدی، معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه که در صحن علنی حضور داشت، گفت: اساس بند «و» به منظور رد دیون صندوق های بازنشستگی از اموال آمده اما دولت در اجرا بد عمل کرده است و بنابراین به مصلحت نیست که بندها و سازمان های دیگر را نیز به آن اضافه کنیم.
وی تاکید کرد: ممکن است یک پیشنهاد چند ده هزار میلیارد به هزینه ها اضافه کند که جای اشکال دارد و این امر نیازمند اصلاح ساختار بودجه است چرا که ما نمی توانیم درآمد حاصل از محل فروش اموال را خرج این موضوعات کنیم. بنابراین باید این بند در کمیسیون تلفیق به دقت بررسی و اصلاح شود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید