صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

مجلس ادغام دانشگاه‌ها را پیگیری می‌کند

کد خبر 100527 1399-12-11 12:40
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان درباره ادغام غیر کارشناسی دانشگاه ها، گفت: این مسئله مهم است و پیگیری می‌کنیم تا جلساتی برای حل آن برگزار شود.
مجلس ادغام دانشگاه‌ها را پیگیری می‌کند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجید نصیرایی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، طی تذکری شفاهی،گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۹۴ مصوبه ای مبنی بر ادغام مراکز علمی و دانشگاه ها داشت اما هیچ اقدامی در جهت اجرای این مصوبه تاکنون انجام نشده است.
وی بیان کرد: دولت در ماه های پایانی کار خود بدون کار کارشناسی، به دنبال اجرای این مصوبه است و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم بدون هم فکری اقدام به ادغام کرده است.
نماینده مردم فردوس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با این ادغام کارشناسی نشده، حدود ۱۴۰ هزار دانشجو آسیب می بینند و مشخص نیست که برخی افراد چرا به دنبال حاشیه سازی هستند و چه اصراری دارند تا برای کشور مسئله ایجاد کنند؟
محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: در گذشته هم درباره این مسئله به وزیر علوم نامه نوشته و دغدغه نمایندگان را مطرح کردم.
وی تصریح کرد: ادغام مراکز علمی و دانشگاه ها باید با هماهنگی و اولویت بندی باشد و باید تکلیف دانشگاه های دولتی، غیردولتی، آزاد، پیام نور، بخش خصوصی و دانشگاه هایی که ردیف بودجه دارند، با دانشگاه هایی که با وقف و کمک های مردمی اداره می شوند، مشخص شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این مسئله مهم است و پیگیری می‌کنیم تا جلساتی برای حل آن برگزار شود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید