صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

واکسن روسی در برابر جهش‌های مختلف ویروس کرونا مقاوم است

کد خبر 100565 1399-12-11 14:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نتایج مطالعات نشان می‌دهد که واکسن کرونای "اسپوتنیک V"، ایمنی لازم را برای مقابله با جهش‌های جدید این ویروس فراهم می‌کند.
واکسن روسی در برابر جهش‌های مختلف ویروس کرونا مقاوم است


بررسی های جدید که در مرکز تحقیقات ملی همه گیرشناسی و میکروب شناسی "گامالیا" در روسیه انجام شد، نشان می دهد واکسیناسیون مجدد با واکسن اسپوتنیک V تأثیر قابل توجهی در برابر جهش های ویروس کرونا مانند ویروس های کرونای انگلیسی و آفریقای جنوبی دارد. ارزیابی مجدد این واکسن به دستور رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، در ماه گذشته انجام شد و طی آن محققان اثربخشی واکسن ذکر شده را در برابر انواع جدید ویروس کرونا در نقاط مختلف جهان را بررسی کردند.
هنوز جزئیات بیشتری در مورد نتایج این بررسی ها در دسترس نیست، اما انتظار می رود نتایج آزمایشات مجدد به زودی منتشر شود. محققان معتقد هستند واکسن هایی مانند اسپوتنیک V که ناقل ویروس هستند و واکسن هایی مانند آسترازنکا که در ساخت آن ها از ویروس های اصلاح شده بی ضرر به عنوان عامل ایجاد مصونیت یا انتقال اطلاعات ژنتیکی استفاده می شود، ایمنی لازم را برای مقابله با عفونت های آینده ایجاد می کند.
اسپوتنیک V یک واکسن دو مرحله ای است که در دو دوز به افراد تزریق می شود. این واکسن یک واکنش ضد ویروسی در بدن ایجاد می کند و سویه های جدید و جهش های ژنتیکی کرونا را نیز شکست می دهد. این نتیجه گیری ها بر اساس آزمایش واکسن های ساخته شده برای بیماری ابولا به دست آمده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید