صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

احصاء ۶ میلیون متر مکعب منابع آبی برای روستاییان

کد خبر 100626 1399-12-11 15:59
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیر عامل آبفای کشور گفت: پس از ادغام شرکت‌های آب وفاضلاب شهری و روستایی ۶ میلیون متر مکعب منابع آبی جدید بدون هزینه‌کرد برای روستاها احصاء شد.
احصاء ۶ میلیون متر مکعب منابع آبی برای روستاییان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، حمیدرضا جانباز با اشاره به اینکه یکی از آرزوهای بخش آب و فاضلاب کشور این بود که بخش روستایی خدماتی بهتر و مانند شهرها دریافت کنند افزود: پیرو مصوبات شورای عالی اداری و هیأت وزیران، یکپارچگی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی از ابتدای امسال انجام شد.
وی گفت: تا قبل از ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، به دلیل مغایرت قانونی، این شرکت‌ها نمی‌توانستند از تأسیسات یکدیگر استفاده کنند، اما در حال حاضر به سامانه‌های آب و شبکه جمع‌آوری فاضلاب مشترک وصل شدند.
جانباز افزود: قبل از ادغام و یکپارچگی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، فقط در سطح شهرستان‌ها دفتر داشتیم، ولی اکنون تعداد مراکز خدمات رسانی به روستاها به بیش از ۳ برابر افزایش یافته است و در هزار و ۲۴۱ شهر به روستاییان خدمت رسانی انجام می‌شود.
وی گفت: از سامانه مشترک ۱۲۲ و ۱۵۲۲ نیز هموطنان روستایی استفاده می‌کنند و امیدواریم در سال‌های بعد این خدمات توسعه یابد و میزان خدمات رسانی و کیفیت آن افزایش پیدا کند.
مدیر عامل آبفای کشور در پایان افزود: در حال حاضر زمان رسیدگی به رفع حوادث ۳۰ دقیقه کاهش یافته است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایرانپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید