صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

توزیع نهال رایگان در بین شهروندان شمال تهران آغاز شد

کد خبر 100634 1399-12-11 16:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
توزیع نهال رایگان به منظور ارتقای فرهنگ زیست محیطی و مشارکت شهروندان در حفظ و توسعه فضاهای سبز شهری و خصوصی در شمال تهران آغاز شد.
توزیع نهال رایگان در بین شهروندان شمال تهران آغاز شد

به گزارش خبرگزاری مهر، مانی جعفریان معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری این منطقه با بیان خبر فوق اظهار کرد: در راستای طرح استقبال از بهار، توزیع نهال رایگان شامل نهال‌های مثمر از جمله سیب، گوجه سبز، آلو و.... به شهروندان، در بوستان‌های نیاوران، قیطریه، گلریزان آغاز و تا ۱۵ اسفند ۹۹ ادامه می‌یابد.
وی گفت: توزیع بروشور و دستورالعمل نحوه غرس و نگهداری از آن نیز توسط اداره فضای سبز این منطقه در محل‌های توزیع نهال انجام می‌شود تا اطلاعات لازم در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
جعفریان از دیگر اقدامات اجرایی در راستای حفظ و توسعه فضای سبز شهری را کاشت درختان به روش روت بال و همسازی سازی درختان در سطح فضای سبز منطقه یک دانست و گفت: کاشت درختان به روش روت بال به عملیات جا به جایی درختان از یک نقطه به نقطه دیگر بدون آسیب رسیدن به درخت می‌گویند که بر همین اساس بیش از ۳۴۰ درخت به این روش به مساحت کاشت ۱ هزار و ۷۳۸ متر مربع از گونه‌های گیاهی چنار، عنبرالسائل، زیتون تلخ، بید مجنون، اقاقیا، یاس هلندی، بن سای زیتون با بن حدود ۲۵ الی ۴۰ در میدان شهید باهنر، خیابان شریعتی، بلوار اوشان، مقابل ساختمان شهرداری ناحیه ۵ و… به منظور همسان سازی و افزایش تراکم درختان در سطح محدوده فضای سبز منطقه در طرح نهضت درختکاری کاشته شد.
وی با اشاره به اجرای عملیات جهادی به زراعی فضای سبز در شمال تهران گفت: طرح جهادی عملیات به زراعی، کندوکوب و هرس فضای سبز معابر، بوستان‌ها و جنگل‌های سطح منطقه یک با هدف ایجاد فضای مطلوب شهری، فرم دهی، جوان سازی و رفع خطر نیز از اقدامات اجرایی است.
معاون شهردار منطقه یک افزود: این عملیات از دی ماه با نخاله کشی و جمع آوری خاک مازاد و آلوده، خاکریزی، شخم و زیر رو کردن خاک، استفاده از کود گرانول غنی شده و شیمیایی فسفات تریپل، حذف کنده های خشک، آزاد سازی طوقه درختان، ترمیم تنه و تشتک درختان، کاشت درخت و درختچه، گل فصلی، مرمت انهار و… انجام گرفته است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید