صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

تروئیکای اروپایی به دنبال محکوم کردن ایران در شورای حکام است!

کد خبر 100645 1399-12-11 16:20
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نشست شورای حکام آژانس در حالی آغاز شد که به رغم هشدار تهران و مسکو درباره عواقب هرگونه کارشکنی، طرفین اروپایی برجام در تبعیت کورکورانه از آمریکا به دنبال تصویب قطعنامه ای ضد ایرانی هستند.
تروئیکای اروپایی به دنبال محکوم کردن ایران در شورای حکام است!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، تروئیکای اروپایی طرف برجام به رغم هشدار روسیه و ایران درباره عواقب هرگونه رفتار اشتباه حین برگزاری جلسه حکام آژانس، به دنبال حمایت از تلاش های آمریکا برای تصویب قطعنامه ای علیه ایران هستند.
انگلیس، فرانسه و آلمان پیش نویس قطعنامه ای را به شورای حکام ارائه داده اند که در آن ایران را به کاهش شفافیت متهم کرده اند. آنها همچنین از بابت عدم پیشرفت در واداشتن ایران به ارائه توضیح درباره وجود ذرات اورانیوم در سه سایت قدیمی، ابراز نگرانی کرده اند.
هنوز مشخص نیست که چه تعداد از اعضای شورای حکام از این قطعنامه حمایت خواهند کرد حال آنکه روسیه هشدار داده است که چنین اقدامی نه تنها کمکی به بازگشت برجام به مسیر عادی نخواهد کرد بلکه تلاش برای احیای توافق و همکاری عادی ایران و آژانس را نیز پیچیده می کند.
این در حالی است که پنجشنبه گذشته نیز، دیپلمات‌های آمریکایی پیش نویس قطعنامه‌ای را ارائه کردند که اعتراض آمریکا را علیه تصمیم ایران برای توقف اقدامات داوطلبانه تحت برجام تشریح می‌کند و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری کند.
همزمان، ایران امروز اعلام کرد که پیشنهاد اروپا مبنی بر مشارکت در گفتگوهای غیررسمی با آمریکا را نمی پذیرد و چنانچه واشنگتن می‌خواهد در میز برجام جایی داشته باشد؛ باید تعهد خود را به اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ اعلام کند و تحریم‌ها را بردارد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید