صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

اکوسیستم میانکاله بیمار است تعداد تلفات پرندگان مهاجر از ۱۸ هزار مورد عبور کرد

کد خبر 100651 1399-12-11 16:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان محیط زیست گفت: اکوسیستم تالاب میانکاله بیمار است و احیا این تالاب به عزم ملی نیاز دارد.
اکوسیستم میانکاله بیمار است تعداد تلفات پرندگان مهاجر از ۱۸ هزار مورد عبور کرد


شهاب الدین منتظمی درباره آخرین وضعیت تالاب میانکاله اظهار کرد: روز گذشته به همراه سایر مسئولان و سازمان دامپزشکی از این منطقه بازدید داشتیم و در جلسه ای که برگزار شد، مشخص شد نتایج اقدامات تشخیصی سازمان دامپزشکی درست بوده است.
او با اشاره به اینکه سم بوتولیسم عامل اصلی تلف شدن  پرندگان مهاجر است، گفت: تغییر اقلیم یکی از عواملی است که باعث بیمار شدن اکوسیستم تالاب میانکاله شده، تلفات پرندگان نیز یکی از اتفاقات ناگواری است که امروز اتفاق افتاده، خطرات زیادی آینده این تالاب را تهدید می کند.
منتظمی با بیان اینکه تعداد تلفات پرندگان مهاجر از مرز ۱۸ هزار رد شده است تصریح کرد:ممکن است یک پرنده به علت وبا تلف شده باشد، ولی اکثریت تلفات به دلیل سم بوتولیسم است.
 مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه نگاه ملی برای احیای تالاب باید ایجاد شود، عنوان کرد: چرخه اکوسیستم تالاب را ما از بین برده ایم، بنابراین باید هر اقدامی که لازم است برای احیای تالاب میانکالهانجام شود.
او با تاکید بر اینکه حق آبه تالاب باید پرداخت شود، بیان کرد: عوامل تشدید کننده ای که سبب نابودی تالاب می شود باید مدیریت شوند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید