صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

پوتین: واکسن‌های روسی در برابر جهش‌های ویروس که همه را ترسانده، مؤثر هستند

کد خبر 100681 1399-12-11 17:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه طی نشستی با "ورونیکا اسکوورتسوا"، رئیس آژانس فدرال پزشکی بیولوژیکی روسیه تأکید کرد واکسن‌های روسی در برابر جهش‌های ویروس کرونا مؤثر هستند.
پوتین: واکسن‌های روسی در برابر جهش‌های ویروس که همه را ترسانده، مؤثر هستند


پوتین اظهار کرد: چنان که به من گفته شده، واکسن هایی که ما داریم در برابر گونه های ویروس که همه را در اروپا و بسیاری دیگر مکان ها ترسانده، مؤثر هستند. آزمایشات این واکسن ها، که با ویروس روبه رو می شوند، نشان می دهند که داروهای ما در برابر این گونه ها مؤثر است.
اسکوورتسوا ضمن تأیید برخی موارد جهش عفونت در روسیه، یادآور شد دست کم ۳ هزار و ۵۰۰ جهش شناسایی شده اند، اما تنها ۷ مورد آن ها در افراد مختلف ردیابی شده اند که بیش از ۵ درصد جمعیت روسیه را پوشش می دهد.
مقامات روسیه پیش تر گفته بودند که این کشور ۴ هزار ایستگاه واکسیناسیون افتتاح کرده و دست کم ۱۰ میلیون دوز واکسن "اسپوتنیک وی" و ۸۰ هزار دوز "اپی واک کرونا" تولید کرده است.
در مجموع، روسیه قصد دارد بالای ۸۸ میلیون دوز داروی ضدکرونا طی شش ماهه نخست ۲۰۲۱ تولید کند که غیر از واکسن سوم تازه ثبت شده ای با نام "کووی واک" است که توسط مرکز علمی "چوماکوف فدرال" آکادمی علوم روسیه ساخته شده و شامل ۸۳ میلیون دوز اسپوتنیک وی و ۵.۴ میلیون دوز اپی واک کرونا است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید