صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

۲۷ عضو اتحادیه‎اروپا با تحریم‌های بیشتر روسیه موافقت کردند

کد خبر 100687 1399-12-11 17:39
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک منبع دیپلماتیک اروپایی امروز اعلام کرد که سفرای ۲۷ عضو اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه موافقت کرده اند.
۲۷ عضو اتحادیه‎اروپا با تحریم‌های بیشتر روسیه موافقت کردند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری تاس، یک منبع دیپلماتیک اروپایی امروز دوشنبه اعلام کرد که سفرای ۲۷ عضو اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه در ارتباط با پرونده «الکسی ناوالنی» موافقت کرده اند و بر این اساس قرار است تحریم های جدید به زودی به تصویب شورای اروپا رسیده و رسمیت یابد.
بر اساس اعلام این خبرگزاری، تحریم های آتی اتحادیه اروپا علیه روسیه به بهانه موضوعات حقوق بشری و در ارتباط با صدور حکم محکومیت ناوالنی خواهد بود.
این در حالیست که ششم اسفند ماه سال جاری، «مارایا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به تصمیم اتحادیه اروپا برای افزایش تحریم ها علیه مسکو گفت: تصمیم اتحادیه اروپا برای افزایش تحریم های روسیه یک سیرک و داستانی بود که از قبل نوشته شده بود. این (تحریم های اتحادیه اروپا) فراتر از هر منطقی است. این بدان معنی است که این فقط یک داستان پوچ اختراع شده با یک سناریوی تبلیغاتی اطلاعاتی است. مهمتر از همه، این تحقیر اتحادیه اروپا است، اتحادی از کشورهایی با تاریخ باستانی، با فرهنگ غنی، دستاوردهای اقتصادی و دستاوردهای حقوق بشری، دستاوردهای حوزه حقوق بشر که اتحادیه اروپا همیشه آنها را اولویت بندی می کرد بدون اینکه آنها را به نمایش تبدیل کند اما مثل اینکه اکنون مجبور شده تا این کار را انجام بدهد.
به گزارش مهر، شنبه ۲ اسفند، یکی از دادگاه‌های مسکو، ناوالنی را به جُرم افترا به یکی از کهنه سربازان جنگ جهانی دوم، ۱۱ هزار و ۵۰۰ دلار جریمه کرد.
خانواده این پیرمرد ۹۵ ساله گفته‌اند که شاکی پس از خواندن نظرات ناوالنی در اینترنت دچار لطمه روحی و جسمی شدیدی شده است.
ناوالنی هم اکنون در حال حاضر مشغول گذراندن سه سال و نیم حبس به جرم کلاهبرداری است.
برخی از کشورهای اروپایی مانند لهستان، رومانی و کشورهای حوزه بالتیک بارها از بروکسل خواسته بودند تا مسکو را به خاطر موضوع ناوالنی تحریم کرده و پروژه نورد استریم ۲ که گاز روسیه به آلمان را منتقل خواهد کرد، هدف قرار دهد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید