صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

حضور رهبر برکنار شده میانمار در دادگاه/افزایش تعداد اتهامات سوچی

کد خبر 100702 1399-12-11 18:09
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وکلای آنگ سان سوچی، رهبر برکنار شده میانمار از حضور وی در جلسه دادگاه امروز خبر داده و وضعیت جسمانی او را مطلوب توصیف کردند.
حضور رهبر برکنار شده میانمار در دادگاه/افزایش تعداد اتهامات سوچی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «آنگ سان سوچی» رهبر برکنار شده میانمار امروز پس از گذشت روزها از وقوع کودتای نظامی در این کشور، از طریق ویدئو کنفرانس در دادگاه حاضر شد.
به گفته وکلای رهبر برکنار شده میانمار، در جلسه دادگاه امروز، دو اتهام دیگر به مجموع اتهامات پیشین سوچی اضافه شده که نخستین اتهام در خصوص انتشار اطلاعاتی است که به گفته دادگاه منجر به ایجاد وحشت عمومی یا اعلان خطر در جامعه بوده و دیگری نقض قوانین مربوط به مخابرات این کشور بوده است. وکیل سوچی در خصوص جزئیات این اتهامات توضیحی نداد.
در عین حال، وکیل سوچی در خصوص وضعیت جسمانی وی، اطمینان داده که حال او مساعد بوده و در سلامت جسمانی کامل به سر می‌برد.
گفته می‌شود همزمان با برگزاری دادگاه سوچی، هزاران نفر از هوادارن وی و معترضین به کودتای نظامی در این کشور به خیابان‌های اصلی شهر یانگون آمده و با دیگر با پلیس و نیروهای امنیتی میانمار درگیر شدند.
لازم به ذکر است جلسه بعدی دادگاه آنگ سان سوچی قرار است در روز ۱۵ مارس برگزار شود. به گفته وکلای وی، به احتمال زیاد تعداد اتهامات وارده علیه رهبر مخلوع میانمار در جلسه بعدی افزایش خواهد یافت.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید