صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

جدیدترین موضع گیری اروپا درباره گرجستان

کد خبر 100719 1399-12-11 19:15
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس شورای اروپا طی سخنانی خواستار تنش زدایی میان دولت و گروه‌های مخالف گرجستان شده و دو طرف را به یافتن راه حلی مشترک برای برون رفت از وضعیت فعلی دعوت کرد.
جدیدترین موضع گیری اروپا درباره گرجستان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در پی وقوع نا آرامی‌های گرجستان و شکل گیری اعتراضات خیابانی در گرجستان از ماه گذشته، «چارلز میشل» رئیس شورای اروپا از دولت گرجستان و اپوزیسیون معترض این کشور خواست تا به سمت کاهش تنش‌های موجود حرکت کنند.
میشل که این سخنان را در کنفرانس خبری مشترک با «سالومه زورابیچویلی» رئیس جمهوری گرجستان مطرح می‌کرد، ضمن درخواست از دولت و گروه‌های مخالف برای کاهش تنش‌ها، خواستار اجماع عمومی میان دو طرف برای یافتن راه حلی مشترک شد.
لازم به ذکر است، گروهی از معترضین امروز نیز با تجمع در مقابل منزل شخصی «بیدزینا ایوانیشویلی» نخست وزیر سابق گرجستان و بنیانگذار حزب «رؤیای گرجی»، خواستار برگزاری انتخابات مجدد و استقرار پارلمان جدید در این کشور شدند.
گفته می‌شود حزب رؤیای گرجی که در جریان برگزاری انتخابات اکتبر سال گذشته خود را پیروز میدان می‌دانست، با شکست در انتخابات مدعی تقلب شده و نتیجه اعلام شده توسط دولت گرجستان را نپذیرفت.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید