صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ساخت موشک‌های بالستیک چینی برای درگیری احتمالی نظامی با آمریکا

کد خبر 100720 1399-12-11 19:16
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس پروژه اطلاعات هسته‌ای آمریکا از ساخت ۲۰ سیلوی استقرار موشکهای بالستیک قاره پیما در چین برای آمادگی مقابله با هرگونه درگیری نظامی با آمریکا خبر داد.
ساخت موشک‌های بالستیک چینی برای درگیری احتمالی نظامی با آمریکا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «هانس کریستنسن» رئیس پروژه اطلاعات هسته‌ای در فدراسیون دانشمندان آمریکا، طی گفتگویی با آسوشیتد پرس، از اقدام چین برای افزایش ظرفیت استفاده از موشک‌های بالستیک قاره پیما با قابلیت شلیک از سیلوهای زیر زمینی در راستای تلافی احتمالی هر گونه تهدید نظامی از سوی آمریکا علیه پکن خبر داد.
بر اساس این گزارش، کریستنسن مدعی شد که بر اساس یافته‌های همکاران وی از تصاویر ماهواره‌ای که به تازگی از مراکز نظامی هسته‌ای چین به دست آمده و با افزایش تهدیدات صورت گرفته از سوی پنتاگون علیه این کشور طی روزهای گذشته از روی کار آمدن جو بایدن، پکن در حال آماده سازی خود برای هرگونه مواجهه احتمالی نظامی با ایالات متحده است.
وی همچنین در ادامه سخنان خود تصریح کرد که بر اساس تصاویر دریافتی، چین در حال ساخت و آماده سازی دستکم ۱۶ سیلوی زیر زمینی موشکی در نزدیکی شهر «جیلانتای» واقع در منطقه شمالی بخش مرکزی چین است که این سیلوها از ظرفیت بسیار بالایی برای نگهداری و شلیک موشک‌های بالستیک قاره پیما برخوردار هستند.
به گفته این کارشناس مسائل نظامی هسته‌ای، پکن به دنبال افزایش تعداد این سیلوها به ۲۰ واحد در سراسر این کشور بوده که با این حساب، چین پس از ایالات متحده و روسیه، دارای بالاترین تعداد سایت موشک‌های بالستیک در جهان خواهد بود.
کریستنسن همچنین نوع موشک‌های به کار رفته در این سیلوها را مدل DF_۴۱ اعلام کرد که پیشرفته‌ترین نوع موشک‌های بالستیک قاره پیمای تولید این کشور محسوب شده و توانایی هدف قرار دادن تمامی خاک آمریکا و آلاسکا را دارد.
گفته می‌شود نوع سوخت این موشک‌ها نیز جامد بوده و در قدرت عمل و سرعت بسیار مؤثر تر از نسل پیشین خود، یعنی DF_۵ هستند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید