صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

راه‌اندازی مرکز حمایت‌های اجتماعی و اشتغال محرومان

کد خبر 100722 1399-12-11 19:44
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
در راستای کمک به توانمندی نیازمندان به ویژه مددجویان کمیته امداد، مرکز حمایت‌های اجتماعی و اشتغال محرومان در یکی از بانک ها راه‌اندازی شد.
راه‌اندازی مرکز حمایت‌های اجتماعی و اشتغال محرومان

به گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل لله‌گانی گفت: در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی یکی از بانک‌ها، با توجه به اینکه سهامدار این بانک سازمان تأمین اجتماعی و ۴۲ میلیون نفر از بازنشستگان و کارگران هستند، همیشه به محرومان و رفع مشکلات آنها توجه ویژه‌ای شده است.
وی با بیان اینکه مرکز حمایت اجتماعی و اشتغال محرومان در یکی از بانک‌ها راه‌اندازی شده است، افزود: فعالیت این مرکز با رویکرد تقویت اشتغال در مناطق محروم فعالیت خود را آغاز کرده است و برای کمک به رفع مشکلات در این حوزه تلاش می‌کنیم.
مدیرعامل یکی از بانک‌ها با اشاره به اینکه کارهای مشترکی با همکاری کمیته امداد انجام شده است، بیان کرد: از جمله این همکاری‌ها می‌توان به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه برای افزایش توانمندی مددجویان در زمینه اشتغال و همچنین طرح‌های ایتام و محسنین اشاره کرد.
وی تاکید کرد: این بانک در ۱۰ ماهه امسال تعداد ۱۱.۳۷۶ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه مشاغل خانگی، اشتغال‌زایی و کارفرمایان طرح‌های مددجویی به مبلغ بیش از ۳.۹۰۷ میلیارد ریال به معرفی‌شدگان کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت کرده است.
لله‌گانی با اشاره به اینکه در زمان کرونا نیز اقدامات مختلفی در راستای کمک به بخش درمان محرومان و نیازمندان انجام شده است، تصریح کرد: کمک به مراکز درمانی با خرید آمبولانس و تجهیزات پزشکی از دیگر کارهای انجام شده بود که با محوریت مناطق محروم انجام شد.
همچنین شعب این بانک از محل سپرده‌های قرض‌الحسنه نزد خود و در ۱۰ ماهه نخست سال جاری، تعداد ۴۲ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه به مبلغ بیش از ۲۲ میلیارد ریال پرداخت کرده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید