صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

اعطای شناسنامه به فرزندان با مادر ایرانی در قم آغاز شد

کد خبر 100735 1399-12-11 20:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی قم گفت: تا کنون نمی‌توانستیم به فرزندان حاصل از مادران ایرانی و پدران خارجی تابعیت ایرانی اعطا کنیم، با تلاش‌های صورت گرفته، مصوبه مجلس در سال ۹۸ تبدیل به قانون و در سال ۹۹ اجرا شده است.
اعطای شناسنامه به فرزندان با مادر ایرانی در قم آغاز شد


عباس شیرمحمدی امروز در جلسه شورای اطلاع رسانی استان اظهار داشت: پرونده های بررسی شده در اداره کل اتباع خارجی استانداری یک هزار و ۵۰۰ فقره است که ۵۰۰ پرونده به مراجع ذی ربط جهت اخذ استعلام و اعطای تابعیت ایرانی ارسال شده است.
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان قم با اشاره به اعلام ثبت نام متقاضیان از طریق سامانه استانداری در قم ابراز کرد: تعداد ۷ هزار و ۵۰۰ نفر تاکنون تشکیل پرونده دادند که تعداد  ۲ هزار پرونده در دفاتر خدمات اداره کل اتباع استان در حال بررسی است.
وی عنوان کرد: در راستای قانون تابعیت،نمی توانستیم به فرزندان حاصل از مادران ایرانی و پدران خارجی تابعیت ایرانی اعطا کنیم اما با تلاش های صورت گرفته مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال ۹۸ تبدیل به قانون و در سال ۹۹ اجرا شد.
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان قم خاطرنشان کرد: طی استعلامات صورت گرفته تعداد ۷۰ پرونده جهت دریافت شناسنامه به ثبت اداره ثبت احوال استان ارسال شده است.
در حاشیه این جلسه ۳ مورد شناسنامه در اختیار خانواده های اتباع قرار گرفت.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید