صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

انتشار گزارش جامع در مورد نقض حقوق بشر در آمریکا توسط چین

کد خبر 100748 1399-12-11 21:39
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
اداره اطلاعات دولتی چین از آماده سازی گزارشی جامع از موارد نقض حقوق بشردر آمریکا توسط دولت چین خبر داد که گفته می‌شود تمامی موارد با استناد به اسناد دقیق تهیه و در این گزارش تشریح شده‌اند.
انتشار گزارش جامع در مورد نقض حقوق بشر در آمریکا توسط چین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوآ، اداره اطلاعات دولتی چین با صدور بیانیه‌ای از تصمیم خود برای انتشار گزارشی جامع در خصوص موارد نقض حقوق بشر در آمریکا طی سال ۲۰۲۰ میلادی خبر داد.
به گفته این اداره، در گزارش مذکور به مواردی همچون کوتاهی واشنگتن در رسیدگی به موضوع درمان بیماری همه گیر کرونا، وضعیت آشفته دمکراسی آمریکایی، نقض گسترده حقوق اقلیت‌ها و نابرابری نژادی، نا آرامی‌های اجتماعی تهدید کننده امنیت عمومی، رشد اختلاف طبقاتی میان اقشار فقیر و غنی، نا برابری اجتماعی و همچنین نقض حقوق بین المللی توسط آمریکا که منجر به فجایع انسانی در سراسر جهان شده، اشاره شده است.
در گزارش مذکور، همچنین به ناتوانی نظام سیاسی و بهداشتی آمریکا در غلبه بر ویروس کرونا و روند درمان آن نیز اشاره شده است.
به گفته اداره اطلاعات دولتی چین، وضعیت دمکراسی در آمریکا نیز به قدری دچار مشکل و آشفتگی است که در عمل، فرآیند انتخابات و نامزدی احزاب جمهوریخواه و دمکرات تنها در میان طبقه محدودی متشکل از افراد ثروتمند بوده و البته این در حالیست که آمریکا همچنان از نظام آپارتاید پنهان و تبعیض نژادی گسترده رنج می‌برد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید