صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

دعوای چین و تایوان این بار سر آناناس!

کد خبر 100750 1399-12-11 22:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
چین در ادامه جنگ لفظی روزافزون بین دو طرف، اتهامات تایوان مبنی بر ممنوعیت واردات آناناس از این جزیره به دلایل سیاسی را رد کرد و گفت: مسأله تنها مربوط به امنیت بیولوژیکی است.
دعوای چین و تایوان این بار سر آناناس!


چین هفته پیش ممنوعیت واردات آناناس را اعمال کرد و گفت: موجوداتی مضر که ممکن است از طریق میوه منتقل شوند کشاورزی در چین را تهدید می کنند، در حالی که تایوان در مقابل گفت، آناناس هایش هیچ مشکلی ندارند و پکن از میوه به عنوان راه دیگری جهت ظلم به این جزیره استفاده می کند.
دفتر امور تایوان در چین گفت، این تصمیم "منطقی و کاملا ضروری" است و گمرک مسؤولیت منع سرایت امراضی که گیاهان و میوه ها منتقل می کنند، برعهده دارد.
این دفتر افزود: مقامات تایوان اقدام به تحریف مسائل فنی و تفسیر آن به شکل زیانبار کرده و از هر فرصتی برای حمله به چین و خدشه دار کردن وجهه آن استفاده می کنند.
تایوان جزیره شبه استوایی است که به کاشت و زراعت میوه ها معروف است و زمانی که مستعمره ژاپن بود این صنعت را گسترش داد.
در سال گذشته میلادی بیش از ۹۰ درصد از صادرات آناناس این جزیره به چین بود در حالی که دولت از  شرکت های تایوانی خواست روند خرید و یافتن بازارهای جایگزین را مد نظر بگیرند.
چین اخیرا فشارهایش را بر تایوان جهت واداشتن قبول حاکمیت پکن بر این جزیره افزایش داده است، در این راستا پروازهای بمب افکن ها و جنگنده هایش به شکل مرتب در نزدیکی تایوان یا در منطقه مشخص دفاع هوایی آن افزایش یافته است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید