صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

حق تحریم بن سلمان را برای خود محفوظ می‌دانیم

کد خبر 100754 1399-12-11 22:11
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
کاخ سفید با صدور بیانیه ای از محفوظ بودن حق تحریم محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی خبر داد.
حق تحریم بن سلمان را برای خود محفوظ می‌دانیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای از محفوظ بودن حق تحریم «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی خبر داده و اعلام کرد که اگر لازم باشد، در آینده حتماً به این اقدام دست خواهیم زد.
بر اساس این گزارش، «جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید با اشاره به اقدامات اخیر آمریکا در خصوص تنبیه محمد بن سلمان به عنوان مجرم اصلی در پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار اهل عربستان گفت: مطمئناً ما حق هرگونه اقدامی را بر اساس اقتضای زمان و بنا به شیوه دلخواه برای خودمان محفوظ می‌دانیم.
وی افزود: به لحاظ تاریخی، آمریکا چه در دوران رؤسای جمهوریخواه و چه دمکرات، معمولاً اقدام به تحریم رهبران کشورهایی که ما با آنها روابط دیپلماتیک داریم نکرده است.
لازم به ذکر است، جن ساکی شب گذشته نیز با تاکید بر این نکته که روش‌های مورد نظر آمریکا برای تنبیه بن سلمان مؤثر تر از ابزار تحریم علیه وی خواهد بود، گفت: واشنگتن ابزارهای دیگری در دست دارد که از وقوع اتفاقاتی نظیر قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار جلوگیری کند که این ابزارها همچنان به آمریکا اجازه خواهند داد تا با عربستان سعودی در حوزه‌های دیگر و بر اساس منافع ملی آمریکا به همکاری ادامه دهد!
با این حال، سخنگوی کاخ سفید تا کنون هیچ‌گونه اشاره‌ای به چگونگی نحوه برخورد با محمد بن سلمان نکرده و همچنین این موضوع را نیز روشن نساخته که با وجود تصمیم قطعی کاخ سفید برای برخورد با وی، چگونه به همکاری با ریاض ادامه خواهد داد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید