صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

اگر سید حسن خمینی کاندیدا شود، موج عظیمی راه می‌اندازد

کد خبر 100758 1399-12-11 23:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
اسماعیل گرامی‌مقدم، عضو حزب اعتمادملی گفت: همه احزاب اصلاح‌طلب معتقدند باید در انتخابات و هر کنش سیاسی دیگری مشارکت جدی داشته باشند تا بتوانند حتی‌المقدور تأثیرگذار باشند.
اگر سید حسن خمینی کاندیدا شود، موج عظیمی راه می‌اندازد


برگزاری مجمع انتخاباتی اصلاح طلبان در شرایطی که کشور به انتخاباتی با مشارکت بالا نیاز مبرم دارد می تواند اتفاق مثبتی برای سرنوشت کشور تلقی شود. به هر حال آنچه روشن است اینکه جریان اصلاحات دیگر مثل سال های ۹۲ و ۹۶ بنای حمایت از چهره ای غیراصلاح طلب ندارد.
اسماعیل گرامی مقدم در این باره اظهار کرد: همه احزاب اصلاح طلب معتقدند باید در انتخابات و هر کنش سیاسی دیگری مشارکت جدی داشته باشند تا بتوانند حتی المقدور تاثیرگذار باشند. البته این اصلاً به معنی کنار آمدن با هر شرایطی نیست. در واقع اصلاح طلبان به دستگاه های نظارتی چک سفید نخواهند داد.
این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه گفت: جریان اصلاحات برای ورود به انتخابات باید مهره های مورد نظرش برای کاندیداتوری تایید صلاحیت شوند و حتماً این طور نخواهد بود که «تحت هر شرایطی» تصمیم به حمایت از یک کاندیدا بگیرد؛ این یعنی اگر شرایط مهیا نشود، اصلاح طلبان به همان تصمیمی خواهند رسید که در انتخابات مجلس یازدهم رسیدند.
او اضافه کرد: از سویی برای مشارکت بالا ورود اصلاح طلبان ضروری است. همان طور که در دوم اسفند سال ۹۸ مشخص شد، مردم وقتی متوجه غیبت چهره های اصلاح طلب در انتخابات شدند انگیزه شان برای رأی دادن را از دست دادند تا نمایندگان فعلی با کمترین رأی ممکن وارد مجلس یازدهم شوند. به همین دلیل اصلاح طلبان با حضور ۳۱ حزب مجمعی را تشکیل داده اند تا بعد از تایید صلاحیت ها، کاندیدای خود را وارد رقابت کنند.
عضو حزب اعتمادملی توضیح داد: همچنین درباره غیبت آقای عارف در مجمع انتخاباتی اصلاح طلبان باید متذکر شوم که ایشان هیچ دلخوری ای نداشت و از آنجا که تصمیم دارد ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کند، به حکم اخلاق در این نشست حاضر نشد.
اسماعیل گرامی مقدم در پایان درباره شائبه هایی که در خصوص کاندیداتوری سید حسن خمینی مطرح می شود، گفت: به نظر من اگر سید حسن خمینی بیاید، حتماً می تواند موج عظیمی برانگیزد و جامعه را تکان دهد. بحث کاندیداتوری ایشان در میان است و اگر شخصیت های سیاسی و روزنامه نگاران چنین مطالبه ای از ایشان داشته باشد، شاید به بحث انتخابات ورود کند.
چکیده گفت وگو با اسماعیل گرامی مقدم
_جریان اصلاحات تحت هر شرایطی تصمیم به حمایت از یک کاندیدا نخواهد گرفت
_اگر شرایط مهیا نشود، اصلاح طلبان به همان تصمیمی خواهند رسید که در انتخابات مجلس یازدهم رسیدند_برای مشارکت بالا در انتخابات ۱۴۰۰ ورود اصلاح طلبان ضروری است_مردم وقتی متوجه غیبت چهره های اصلاح طلب در انتخابات مجلس یازدهم شدند انگیزه شان برای رأی دادن را از دست دادند
_اگر سید حسن خمینی برای حضور در انتخابات بیاید، حتماً می تواند موج عظیمی برانگیزد و جامعه را تکان دهد
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید