مهران محمدی امین

1402\02\31 15:48:08


از الزمات ترافیکی تا جمع آوری معتادان در منطقه ۱۲

شهردار منطقه ۱۲ از جمع‌آوری ۱۲ هزار معتاد متجاهر در این منطقه خبر داد.

ناصر امانی در یکصد و چهل و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن ارائه گزارش بازدید از محله کوثر در منطقه ۱۲ شهر تهران اظهار کرد: این منطقه به عنوان متولی اداره توسعه تهران قدیم و مرکز اصلی تجارت و تبادل کالا، متولی نگهداشت سرانه‌ها و توسعه محلات اصلی و تاریخی اما کم برخوردار شهر تهران است.

وی با اشاره به وجود آسیب‌های اجتماعی متعدد در محلات منطقه ۱۲، یادآور شد: مهمترین مسئله ساکنین محله کوثر امنیت و اسکان معتادان متجاهر است که این فضا را به جولانگاه خود تبدیل کرده اند. امانی با بیان اینکه والدین از وجود صحنه‌های ناهنجار تجمع معتادان نگران هستند، خاطرنشان کرد: تمام زحمات والدین و کادر آموزشی مدارس با مشاهده چنین صحنه‌هایی از سوی دانش آموزان به باد می‌رود. وی با اشاره به استفاده از سلاح سرد توسط معتادان متجاهر در زمان جلوگیری از ورود به بوستان‌ها، تصریح کرد: روزانه ده‌ها نفر از این محله و سایر محلات جمع آوری می‌شوند و به اماکن مشخص تحویل می‌دهند اما بازگشت مجدد آنها را شاهد هستیم؛ ساعت کار پیمانکاران جمع آوری پسماند از ترس تجمع معتادان در این محله به ۴:۳۰ صبح تغییر یافته است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مواد مخدر در جداره‌های دیوارهای این محله جاسازی شده بود، یادآور شد: لکه‌های بزرگ سیاه در معابر را شاهد بودیم که بارها رنگ آمیزی شده اما مجدداً این لکه‌ها ایجاد شده است. وی تأکید کرد: تا مشکلات این محله و هرندی و شوش برطرف نشود و محل برای تجمع کارتن خوابان و معتادان فراهم باشد، اجرای پروژه‌های توسعه محلی بی ثمر خواهد بود؛ مردم نه از سرانه فضای سبز، نه از سرانه ورزشی و نه از دیگر موضوعات سخن گفتند و دغدغه آنها تنها تجمع معتادان بود. امانی با اشاره به آلودگی صوتی و ترافیک سنگین به واسطه تردد وانت بارها در محله، گفت: همکاران شهرداری اعلام کردند که هرگونه آمادگی را برای ساماندهی این وضعیت دارند و نیاز است که پلیس راهور به موضوع ورود کند.

تبلیغات
کارتن سازی در تهران
کارتن سازی در تهران

صنایع تولید کارتن مهر ارائه خدمات نوین بسته بندی اعم از تولید کارتن و جعبه مقوایی، کارتن لمینتی ، کارتن فلکسو و کارتن صادراتی با بالاترین کیفیت نیاز کارخانجات تولیدی و شرکتها را براوده می نماید . - کارتن سازی در تهران - مقوایی - کارتن فلکسو

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر تعیین تکلیف املاک تحت تملک شهرداری در این محله، یادآور شد: ساخت و سازهای غیرمجاز و وضعیت آسفالت محله کوثر از دیگر مسائل بود که امیدواریم شهرداری توجه ویژه ای برای رفع این مشکلات داشته باشد چراکه رفع آن به توانی بیش از توان یک منطقه نیاز دارد. مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: محلات قدیمی شهر با مشکل روبه رو هستند و امیدواریم با برنامه ریزی شهرداری بتوان مشکلات این محلات را برطرف کرد. در ادامه امیر یزدی در یکصد و چهل و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران به دنبال ارائه گزارش از سوی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در رابطه با وضعیت محله کوثر با بیان اینکه ما روزانه با مسائل امنیتی در این منطقه روبه رو هستیم، یادآور شد: تا امروز بیش از ۱۲ هزار نفر معتاد جمع آوری شدند؛ گاهی معتادان سرنگ آلوده و چاقو در دست می‌گیرند و دنبال نیروهای ما می دوند.

وی افزود: ما جمع آوری معتادان را انجام می‌دهیم و نیروی انتظامی نیز در این زمینه با ما همکاری می‌کند؛ تعداد معتادان کمتر شده اما حتی وجود یک معتاد نیز زیاد است با این وجود روزانه ۷۰ تا ۸۰ معتاد را جمع آوری می‌کنیم. یزدی با بیان اینکه شاهد پدیده شب خوابی در خیابان شوش شاهد هستیم، تصریح کرد: ساعت ۴ و ۵ صبح باید نیروهای خود را اعزام کنیم که افراد را بیدار کنند تا بتوانند نظافت محیط را انجام دهند و هرچه نظافت انجام می‌شود، باز هم منطقه آلوده است. وی با تأکید بر اینکه پیگیری‌هایی برای تعیین تکلیف مغازه‌های میدان میوه و تره بار منطقه انجام دادیم، یادآور شد: کمتر از ۱۰ فروشگاه با شهرداری قرارداد داشتند که سال ۹۵ این قرارداد به اتمام رسیده و از بخش‌های مختلف فشار آورده می‌شود که مغازه‌ها بسته نشوند؛ بعضی مغازه‌ها نیز در حال تخریب است که باید جلوگیری کنیم چون سرقفلی آن متعلق به شهرداری است.

یزدی با اشاره به مشکل پارک چند لایه در خیابان اکباتان، تصریح کرد: حجم زباله در این خیابان زیاد است و ما وقتی برای جمع آوری پسماند مراجعه می‌کنیم با توجه به پارک چند لایه، خیابان مسدود می‌شود. شهردار منطقه ۱۲ تأکید کرد: ما پیشنهاد دادیم برای رفع مشکل محله هرندی، یک ساختمان اداری راه اندازی کنیم و حتی شهرداری منطقه ۱۲ را به این فضا منتقل کنیم و در کنار آن فضای فرهنگی، ورزشی و درمانگاه ایجاد شود؛ این محله هفت هزار و ۸۰۰ متر مربع وسعت دارد و می‌توان کار بزرگی را در این فضا پیش بینی کرد.. .


بازنشر از : مهر

شهرداری تهران

شهرداری منطقه 12

شورای شهر تهران