مهران محمدی امین

آژانس بین‌المللی انرژی بانک جهانی آژانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر آژانس بین‌المللی انرژی گزارش داد که ۶۷۵ می

1402\03\17 18:26:13


۶۷۵ میلیون نفر در جهانی بدون برق

آژانس بین‌المللی انرژی گزارش داد که ۶۷۵ میلیون نفر در جهان سال ۲۰۲۱ را بدون برق سپری کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از اویل پرایس، آژانس بین‌المللی انرژی گزارش داد که در سال ۲۰۲۱، ۶۷۵ میلیون نفر در جهان بدون برق بوده‌اند.

این گزارش که از سوی آژانس بین‌المللی انرژی، آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر، اداره آمار سازمان ملل، بانک جهانی و سازمان بهداشت جهانی تهیه شده حاکی از آن است که بخش قابل توجهی از کسانی که در سال ۲۰۲۱ برق نداشتند، در صحرای آفریقا زندگی می‌کردند. نکته حائز اهمیت آنکه تعداد افراد بدون برق در جهان در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۱۰ تقریباً نصف شده است و همانند قبل ۸۰ درصد آنها در صحرای آفریقا زندگی می‌کردند. فاتح بیرول، رئیس کل آژانس بین‌المللی انرژی، می‌گوید: اگرچه روند توسعه انرژی‌های پاک سریع‌تر از انتظار در حال رشد است اما همچنان برای تأمین پایدار نیاز میلیاردها نفر از مردم جهان به برق و خدمات انرژی به‌روز با چالش مواجه هستیم.

تبلیغات
برق و روشنایی ساختمان
برق و روشنایی ساختمان

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور.

افزایش سطح بدهی کشورها و بالا رفتن قیمت حامل‌های انرژی روند توسعه تأمین نیروی پایدار با قیمت مناسب در جهان را دچار مشکل کرده است. از سوی دیگر حمایت صندوق‌های سرمایه‌گذاری از توسعه انرژی‌های پاک در کشورهای فقیر آفریقایی نیز در حال پایین آمدن است. گزارش آژانس بین‌المللی انرژی نشان می‌دهد که همچنان ۱.۹ میلیون نفر در جهان، به روش‌های پاک خوراک‌پزی سالم دسترسی ندارند و تا سال ۲۰۳۰ هم ۶۶۰ میلیون نفر از دسترسی به برق محروم خواهند بود..

.


بازنشر از : مهر

آژانس بین‌المللی انرژی

بانک جهانی

آژانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر