مهران محمدی امین

1402\02\31 16:08:09


آمار رسمی تیراندازی‌ها در مدارس آمریکا. ۱۰۰۰ تیراندازی با ۸۷ کشته

تازه‌ترین آمارهای رسمی منتشرشده در آمریکا نشان می‌دهد در ۵ سال گذشته بیشتر از هزار مورد تیراندازی رخ داده است.

وب‌سایت «داده‌ها و اطلاعات تیراندازی در مدارس آمریکا» اعلام کرد در پنج سال گذشته بیش از هزار مورد تیراندازی در مدارس آمریکا رخ داده؛ یعنی در ۵۰ سال گذشته این بیشترین میزان تیراندازی‌ها در ۵ سال است.

طبق این گزارش از سال ۲۰۱۸ تاکنون نزدیک به ۱۰۵۰ مورد تیراندازی و شلیک مستقیم در مدارس آمریکا رخ داده است. در این گزارش «افزایش تسن‌ها» مهمترین و اصلی‌ترین دلیل افزایش تیراندازی‌های مرگبار در مدارس آمریکا شده و در این تیراندازی‌ها دست‌کم ۸۷ دانش‌آموز یا معلم کشته شده‌اند. اواسط اردیبهشت آمارهای مرکز «آرشیو خشونت سلاح در آمریکا the Gun Violence Archive» نیز منتشر شد که نشان می‌دهد از آغاز سال میلادی تاکنون ۱۴ هزار و ۶۰۰ نفر در تیراندازی‌های جمعی کشته شده‌اند.

بنا بر اطلاعات منتشر شده از طرف این نهاد آماری « از آغاز سال جدیدی میلادی تاکنون (یعنی چهار ماه و هفت روز) ۱۹۹ مورد تیراندازی کور (جمعی) در شهرهای مختلف رخ داده و ۱۴ هزار و ۶۰۰ نفر در این تیراندازی‌ها کشته شده‌اند از جمله ۵۲۱ نوجوان و ۹۳ کودک.» بر اساس آرشیو Gun Violence، تیراندازی‌های دسته جمعی در آمریکا با حداقل ۱۹۸ مورد در سال ۲۰۲۳، که بیشترین میزان تیراندازی در این مقطع در سال از حداقل سال ۲۰۱۶ است؛ به امری عادی تبدیل شده است.. .


بازنشر از : مهر

ایالات متحده امریکا

تیراندازی

تیراندازی جمعی