مهران محمدی امین

جمهوری آذربایجان ارمنستان ایروان قفقاز نماینده آمریکا در امور قفقاز امروز با اتخ

1402\03\17 18:40:05


آمریکا مدعی تلاش در برقراری صلح پایدار بین باکو و ایروان شد

نماینده آمریکا در امور قفقاز امروز با اتخاذ موضعی عوام‌فریبانه ادعا کرد که کشورش در برقراری صلح پایدار بین باکو و ایروان تلاش می‌کند!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیوز آم، «رابرت الیوت» نماینده آمریکا در امور قفقاز امروز چهارشنبه به موضع گیری در خصوص صلح میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان پرداخت.

نماینده آمریکا در امور قفقاز با اتخاذ موضعی عوام فریبانه از تلاش برای برقراری صلح میان دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان سخن گفت. «رابرت الیوت» حین بازدید از منطقه «شوشا» مدعی تلاش در برقراری صلح پایدار بین باکو و ایروان شد. وی که برای شرکت در یک مراسم بین‌ المللی با عنوان «بازسازی، آشتی و یکپارچگی و انرژی، اقتصاد، محیط زیست و برابری» در شوشا حضور داشت گفت که گفتگوهای میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان برای حفظ صلح و ثبات در منطقه بسیار مهم است.

این مقام آمریکایی در ادامه اضافه کرد که توافق و یکپارچگی بین این دو کشور دو نکته مهم در دستور کار به شمار می آید. تنش‌های اخیر میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان با محوریت گذرگاه لاچین درگرفته است. کریدور لاچین تنها مسیری است که ارمنستان را به مرکز قره‌باغ کوهستانی متصل می‌کند.

گروهی از اتباع جمهوری آذربایجان که خود را فعال محیط زیست می‌خواندند، ۱۲ دسامبر ۲۰۲۲ (۲۱ آذر ۱۴۰۱)، کریدرو لاچین را که نیروهای حافظ صلح روسیه در آن مستقر شده اند را مسدود کردند.. .


بازنشر از : مهر

جمهوری آذربایجان

ارمنستان

ایروان

قفقاز