مهران محمدی امین

ایسنا/  معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی خواستار گفت‌وگوی بدون پیش شرط میان احزاب مختلف کشورش در راستای پایان دادن به خلأ ریاست جمهوری شد. به نقل از پایگاه خبر

1402\03\17 13:44:45


حزب‌الله لبنان خواستار گفت‌وگوی بدون پیش‌ شرط برای انتخاب رئیس جمهور شد

ایسنا/  معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی خواستار گفت‌وگوی بدون پیش شرط میان احزاب مختلف کشورش در راستای پایان دادن به خلأ ریاست جمهوری شد. به نقل از پایگاه خبری العهد، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی در این باره اظهار کرد: بیایید همه در این جلسه مشترک بدون هیچ قید و شرطی در مورد هیچ نیرو یا تیمی در لبنان، سر یک میز بنشینیم تا درباره همه گزینه‌های مورد نظر بحث کنیم و به نتیجه برسیم.

  معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی خواستار گفت‌وگوی بدون پیش شرط میان احزاب مختلف کشورش در راستای پایان دادن به خلأ ریاست جمهوری شد.به نقل از پایگاه خبری العهد، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی در این باره اظهار کرد: بیایید همه در این جلسه مشترک بدون هیچ قید و شرطی در مورد هیچ نیرو یا تیمی در لبنان، سر یک میز بنشینیم تا درباره همه گزینه‌های مورد نظر بحث کنیم و به نتیجه برسیم.وی گفت: هیچ طرفی به تنهایی قادر به پیروزی و به چالش کشیدن طرف‌های دیگر نیست و نمی‌تواند به این شیوه نامزدش برای ریاست جمهوری را تحمیل کند.نعیم قاسم همچنین تاکید کرد: از گفت‌وگو نترسید؛ چراکه در نهایت این شما هستید که انتخاب خواهید کرد و متقاعد خواهید شد و ما نیز انتخاب می‌کنیم و متقاعد می‌شویم.وی ادامه داد: امروز هر طرفی می‌تواند مانع پیروزی طرف مقابل و گزینه چالشی شود و کسی نمی‌تواند نامزد چالشی را به دیگری تحمیل کند اما توافق می‌تواند منجر به نتیجه شود.

بازار لبنان از زمان فروپاشی مالی در سال ۲۰۱۹ با بدترین بحران اقتصادی تاریخ خود مواجه بوده و همزمان در یک بن‌بست سیاسی عمیق قرار دارد.دوران ریاست جمهوری میشل عون ۳۱ اکتبر ۲۰۲۲ پایان یافت و از آن زمان تاکنون پارلمان لبنان علی‌رغم برگزاری جلسات متعدد موفق به انتخاب جایگزین مناسبی برای وی در این سمت نشده است.نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) را برای برگزاری جلسه جدید پارلمانی برای انتخاب رئیس جمهور اعلام کرده است.. .


بازنشر از : آخرین خبر