مهران محمدی امین

ایسنا/ رژیم صهیونیستی برای اجرای طرح‌های خبیثانه و نژادپرستانه خود برای سیطره بر مقدسات اسلامی و مسیحی و شانه خالی کردن از زیر بار هرگونه توافق‌ها و معاهدات رسمی با فلسط

1402\03\17 20:03:53


خطرناک‌ترین طرح رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی

ایسنا/ رژیم صهیونیستی برای اجرای طرح‌های خبیثانه و نژادپرستانه خود برای سیطره بر مقدسات اسلامی و مسیحی و شانه خالی کردن از زیر بار هرگونه توافق‌ها و معاهدات رسمی با فلسطینی‌ها و حتی کشورهای عربی و اسلامی از هر فرصتی استفاده می‌کند. به گزارش روزنامه رأی الیوم، اختلافات، کشمکش‌ها و درگیری‌های شدید منطقه و روند عادی سازی روابط با کشورهای عربی زمینه مناسب و چراغ سبزی برای رژیم صهیونیستی برای ادامه تجاوزات خود علیه فلسطینی‌ها و مقدسات و سرزمین و حتی حقوق آن‌هاست.

رژیم صهیونیستی برای اجرای طرح‌های خبیثانه و نژادپرستانه خود برای سیطره بر مقدسات اسلامی و مسیحی و شانه خالی کردن از زیر بار هرگونه توافق‌ها و معاهدات رسمی با فلسطینی‌ها و حتی کشورهای عربی و اسلامی از هر فرصتی استفاده می‌کند.به گزارش روزنامه رأی الیوم، اختلافات، کشمکش‌ها و درگیری‌های شدید منطقه و روند عادی سازی روابط با کشورهای عربی زمینه مناسب و چراغ سبزی برای رژیم صهیونیستی برای ادامه تجاوزات خود علیه فلسطینی‌ها و مقدسات و سرزمین و حتی حقوق آن‌هاست.اما این بار رژیم صهیونیستی تمام تمرکز خود را بر مسجد الاقصی گذاشته است که هر روز در معرض یورش و تجاوزات شهرک نشینان است.

اکنون صحبت درباره طرح جدید رژیم صهیونیستی برای سیطره کامل بر مسجد الاقصی و لغو قیمومیت اردن بر این مسجد است. بازار عمیت هلیوی، عضو حزب لیکود در کنست رهبری این طرح را برعهده دارد و هدف اصلی آن سیطره بر مسجد الاقصی است.براساس گزارش خبرنگار سیاسی سایت «زمان یسرائیل» این طرح درباره تقسیم مسجد الاقصی بین مسلمانان و یهودیان است. به مسلمانان مربعی داده می‌شود که شامل مسجد القبلی و مربع‌های اطراف آن است.

تبلیغات
لاینر و چراغ خطی لاله زار
لاینر و چراغ خطی لاله زار

چراغ خطی و لاین نوری لاله زار ارائه چراغ خطی و لاینر برند های 4m فورام اکووات داتیس افراتاب شعاع الکتریک شعاع پارس توس بروکس شیله مازی نور و ستاره شمال در بازار لاله زار است

در مقابل به یهودیان منطقه شمالی از جمله قبة الصخره داده می‌شود. همچنین به یهودیان اجازه ورود از تمام درهای مسجد الاقصی بدون همراهی پلیس داده می‌شود.درباره توافق با اردن درخصوص مسجد الاقصی طرح هلیوی شامل بیرون کردن اردنی‌ها از مسجد است به این دلیل که یک کشور خارجی حق دخالت در اداره آن را ندارد.این طرح همزمان است با تشکیل یک لابی یهودی در کنست که برای اجرای حاکمیت رژیم صهیونیستی بر این مسجد و دادن حق به یهودیان برای انجام آداب دینی تلاش می‌کند.دولت رژیم صهیونیستی از زمان اشغال قدس برای تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی بین مسلمانان و یهودیان برای اجرای نسخه شبیه مسجد ابراهیمی در شهر الخلیل تلاش می‌کند. تقسیم مسجد الاقصی اکنون در رأس اولویت‌های دولت افراطی رژیم صهیونیستی است.در این راستا طرف‌های فلسطینی نسبت به تصمیم رژیم صهیونیستی برای تقسیم و یهودی سازی مسجد الاقصی هشدار دادند.شورای میهنی فلسطین که یکی از مقرهای آن در اردن است هشدار داد که هدف از تجاوزات رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی یهودی سازی و تقسیم این مسجد است.جنبش حماس نیز نسبت به خطر طرح‌های رژیم صهیونیستی برای تقسیم مسجد الاقصی هشدار داد.این جنبش اعلام کرد که ادامه یورش افراطی‌های صهیونیست به مسجد الاقصی با هدف تقسیم مسجد الاقصی است.جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز اعلام کرد: برای حفظ مسجد الاقصی باید مردم فلسطین بپا خیزند.

این مسئله راه را برای ازسرگیری فعالیت مقاومت باز می‌کند.در اردن نیز ۸۱ عضو پارلمان از معاونان دولت خواستند سفیر رژیم صهیونیستی در امان را در اعتراض به ممانعت از نماز خواندن مسلمانان در مسجد الاقصی احضار کنند.پارلمان اردن مه گذشته با اخراج سفیر تل آویو از امان به دلیل اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی موافقت کرد.. .


بازنشر از : آخرین خبر