مهران محمدی امین

مهر/ یک مقام سابق سازمان سیا پیش‌بینی کرد با توجه به عزم کشورهای عضو گروه بریکس ارز جهانی جدیدی به زودی جایگزین دلار خواهد شد. به گزارش تاس، یک مقام سابق سازمان سیا از زمان ا

1402\03\17 23:00:41


مقام سابق سیا، تاریخ پایان هژمونی دلار را اعلام کرد

مهر/ یک مقام سابق سازمان سیا پیش‌بینی کرد با توجه به عزم کشورهای عضو گروه بریکس ارز جهانی جدیدی به زودی جایگزین دلار خواهد شد. به گزارش تاس، یک مقام سابق سازمان سیا از زمان احتمالی سقوط ارزش پول این کشور درس سطح بین‌المللی گفت.

یک مقام سابق سازمان سیا پیش‌بینی کرد با توجه به عزم کشورهای عضو گروه بریکس ارز جهانی جدیدی به زودی جایگزین دلار خواهد شد.به گزارش تاس، یک مقام سابق سازمان سیا از زمان احتمالی سقوط ارزش پول این کشور درس سطح بین‌المللی گفت.«جیمز ریکاردز» مشاور سابق سازمان سیا و وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که تلاش گروه بریکس برای ایجاد تجارت و ارز ذخیره جدید، که می تواند جایگزینی برای دلار باشد، احتمال دارد در کمتر از سه ماه آینده به هژمونی دلار پایان دهد.این مقام سابق سیا گفت که در ۲۲ اوت یعنی حدود دو ماه و نیم از امروز، مهم ترین پیشرفت در امور مالی بین المللی از سال ۱۹۷۱ رونمایی خواهد شد.

اشاره این مقام سابق سیا به برگزاری کنفرانس سران بریکس در آفریقای جنوبی در این تاریخ بود. بازار ریکاردز تاکید کرد که این تحول می تواند همراه با معرفی یک ارز بزرگ جدید باشد که نقش دلار در پرداخت‌های جهانی را تضعیف کند و در نهایت بتواند ظرف چند سال جایگزین دلار آمریکا به عنوان ارز اصلی پرداخت و ارز بین المللی شود.. .


بازنشر از : آخرین خبر