مهران محمدی امین

1402\02\31 17:34:36


مقتدی صدر موضع خود را درباره مشارکت در انتخابات محلی عراق اعلام کرد

ایسنا/ یک منبع نزدیک به رهبر جریان صدر عراق امروز (یکشنبه) اعلام کرد که صدری‌ها در انتخابات شورای استانداری‌ها که قرار است در اواخر سال میلادی جاری برگزار شود، مشارکت نخواهند کرد. این منبع نزدیک به صدر در مصاحبه با شفق نیوز گفت، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر به افراد نزدیک به خود گفته است که تصمیم به عدم ورود این جریان به انتخابات شورای استان‌ها با هیچ فهرست مورد حمایت مستقیم یا غیرمستقیم خود گرفته است.

یک منبع نزدیک به رهبر جریان صدر عراق امروز (یکشنبه) اعلام کرد که صدری‌ها در انتخابات شورای استانداری‌ها که قرار است در اواخر سال میلادی جاری برگزار شود، مشارکت نخواهند کرد.این منبع نزدیک به صدر در مصاحبه با شفق نیوز گفت، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر به افراد نزدیک به خود گفته است که تصمیم به عدم ورود این جریان به انتخابات شورای استان‌ها با هیچ فهرست مورد حمایت مستقیم یا غیرمستقیم خود گرفته است.این منبع که نخواست نامش فاش شود، گفت که رهبر جریان صدر موضع صدری‌ها را نسبت به انتخابات پارلمانی آتی و اینکه آیا آن را تحریم می‌کند یا در آن مشارکت می‌کند، مشخص نکرده است.

بازار وی گفت که تلاش‌هایی از جانب حلقه نزدیک به صدر برای منصرف کردن او از عدم مشارکت در انتخابات محلی در حال انجام است.در اواخر مارس ۲۰۲۲ صدر اعلام کرد که از روند تشکیل دولت کنار کشیده و فضا را در مقابل چارچوب هماهنگی جهت انجام این ماموریت باز کرد. وی در ژوئن از اعضای فراکسیون صدر خواست تا استعفای خود را از عضویت در پارلمان ارائه دهند و چند روز بعد نیز خروج خود از روند سیاسی و عدم مشارکت در هیچ انتخابات آتی را اعلام کرد.. .


بازنشر از : آخرین خبر