مهران محمدی امین

1402\02\31 16:07:13


نشست تحریک‌آمیز کابینه رژیم صهیونیستی در زیرزمین مسجدالاقصی+ تصاویر

منابع عبری با انتشار تصاویری از برگزاری نشست هفتگی کابینه نتانیاهو در سطح زیرین مسجدالاقصی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه قدس الاخباریه، کابینه رژیم صهیونیستی در اقدامی تحریک‌آمیز و خطرناک جلسه هفتگی خود برای تصویب طرح‌های یهودی‌سازی شهر قدس را در تونل‌های زیر دیوار براق و مسجد الاقصی برگزار کرد.

در این نشست کابینه رژیم صهیونیستی با ساخت ۱۷۰۰ واحد صهیونیست‌نشین جدید در قدس اشغالی موافقت کردند. پیش از این منابع عبری از برگزاری این نشست در تونل‌های زیر دیوار براق و مسجدالاقصی خبر داده بودند، اقدامی که برای دومین بار از سال ۲۰۱۷ تاکنون رخ می‌دهد. این در حالی است که «ایتمار بن‌گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی که در جلسه کابینه نیز حضور داشت، صبح امروز یکشنبه با ورود از باب المغاربه به مسجدالاقصی، به این مکان مقدس اسلامی تعرض کرد.

این یورش با حمایت شدید نظامیان صهیونیست انجام شد و طی آن بن‌گویر پس از عبور از صحن‌های مختلف مسجدالاقصی، به سوی دیوار براق (محل انجام مراسمات دینی صهیونیستی) رفت. بن‌گویر در سخنانی در جریان این یورش تاکید کرد: تهدیدات حماس هیچ تاثیری ندارد، ما صاحبان قدس هستیم! اقدامات تحریک‌آمیز صهیونیست‌ها در تعرض گسترده به مسجدالاقصی که همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان، تشدید شده بود، همچنان ادامه دارد. روز پنج‌شنبه گذشته قریب به یک هزار صهیونیست با تعرض به مسجدالاقصی خودشان را برای برگزاری مراسم موسوم به راهپیمایی پرچم آماده کردند.

در جریان برگزاری این راهپیمایی نیز صهیونیست‌ها به اجرای رقص‌های تحریک‌آمیز و ضرب و شتم فلسطینی‌ها در مناطق قدیمی قدس اقدام کردند. قبله اول مسلمانان جهان طی دهه‌های اخیر همواره با تعرضات گسترده صهیونیست‌ها مواجه بوده است. شهرک‌نشینان صهیونیست در کل ایام هفته غیر از جمعه و شنبه در دو نوبت صبح و عصر اقدام به تعرض به مسجدالاقصی می‌کنند.

این اقدام صهیونیست‎ها با هدف تغییر واقعیت و هویت مسجدالاقصی و همچنین تقسیم مکانی و زمانی این مکان مقدس اسلامی صورت می‎‌گیرد.. .


بازنشر از : مهر

مسجدالاقصی

رژیم صهیونیستی

فلسطین