مهران محمدی امین

1402\03\05 05:46:08


نیسان آلتیما برای واردات به ایران انتخاب شد

منابع آگاه می گویند که طرف ایرانی برای واردات محصولات نیسان، سدان آلتیما را انتخاب کرده است و می خواهد تا در کنار این خودروی معروف، برخی از محصولات دیگر این نشان ژاپنی را در دوره جدید واردات خودرو به ایران بیاورد.

نکته مهم این است که نیسان آلتیما با پیشرانه 2.5 لیتری تنفس طبیعی به بازار ایران می آید و احتمالا حجیم ترین پیشرانه را در میان خودروهای وارداتی جدید خواهد داشت.

نیسان سانی، ایکس تریل، کیکس و آلتیما از جمله خودروهایی هستند که توسط یک شرکت ایرانی برای واردات انتخاب شده اند.

آلتیما را می توان یک رقیب جدی برای سدان های نیمه لوکس کلاس D جدید دانست. البته که در دوره جدید واردات، این دسته از خودروها کمتر وارد می شوند و فعلاً می دانیم که در این کلاس فنی، کیا K5 و نیسان آلتیما حضور خواهند داشت. 

نسل شش نیسان آلتیما در سال 2018 معرفی شده و از سال 2019 به بازار کشورهای حاشیه خلیج فارس آمده است. این سدان نیمه لوکس ژاپنی با پیشرانه های دو لیتری توربوشارژر و 2.5 لیتری تنفس طبیعی در منطقه ما عرضه می شود و نسخه های فنی دیگر آلتیما به صورت محدود در کشورهای حاشیه خلیج فارس حضور دارد.

در حال حاضر آلتیما نسل ششم در کارخانه های چین و آمریکا نیسان مونتاژ می شود.

تبلیغات
فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز
فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز

لاله زار24 ارائه محصولات برق و روشنایی ساختمان از قلب بازار لاله زار برای سراسر کشور است. - فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز - لاله‌زار - برق ساختمان

گفته می شود که برنامه واردات آلتیما با پیشرانه 2.5 لیتری تنفس طبیعی دنبال می شود. این پیشرانه 4 سیلندر و تنفس طبیعی که پاشش سوخت GDi دارد، 188 اسب بخار قدرت را با گشتاور 244 نیوتن متر تولید می کند و جعبه دنده اتوماتیک CVT سری ایکس ترونیک ساخت جاتکو توان را به چرخ های جلوی می رساند. در نیسان آلتیما می توان امکاناتی مانند سانروف برقی، دنده پشت فرمان، ترمز پارک برقی، رادار خطی، رادار نقطه کور، گرمکن و سردکن صندلی های جلو، سیستم صوتی حرفه ای، تریم داخلی چرم، کروز کنترل تطبیقی، ترمز خودکار، سامانه کنترل و مدیریت پایداری الکتریکی، سنسور نور، سنسور باران، فناوری LED چراغ ها و...

را تجربه کرد. 

با توجه به قیمت نیسان آلتیما با پیشرانه 2.5 لیتری GDi در بازار کشورهای حاشیه خلیج فارس و تعرفه واردات خودرو در دوره جدید، احتمال دارد که نمونه آپشن متوسط این سدان نیمه لوکس ژاپنی با قیمتی فراتر از 2.5 میلیارد تومان در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی عرضه شود.

. .


بازنشر از : منبع: آخرین خبر