مهران محمدی امین

کارآمدترین خودروی هیدروژنی جهان رونمایی شد مجموعه: دنیای خودرو در ابتدای اردیبهشت ماه گذشته، یک تیم دانشجویی از دانشگاه صنعتی دلفت در هلند از خودرویی که می‌تواند کارآمدت

1402\03\17 23:56:16


کارآمدترین خودروی هیدروژنی جهان رونمایی شد

کارآمدترین خودروی هیدروژنی جهان رونمایی شد مجموعه: دنیای خودرو در ابتدای اردیبهشت ماه گذشته، یک تیم دانشجویی از دانشگاه صنعتی دلفت در هلند از خودرویی که می‌تواند کارآمدترین خودروی هیدروژنی جهان باشد، رونمایی کرد. به گزارش سیناپرس، این وسیله نقلیه که ERXII نام دارد، قرار است بیش از 2000 کیلومتر را تنها با 1 کیلوگرم سوخت هیدروژنی بپیماید که تقریبا معادل فاصله رفت و برگشت بین تهران تا مشهد است

کارآمدترین خودروی هیدروژنی جهان رونمایی شد مجموعه: دنیای خودرو در ابتدای اردیبهشت ماه گذشته، یک تیم دانشجویی از دانشگاه صنعتی دلفت در هلند از خودرویی که می‌تواند کارآمدترین خودروی هیدروژنی جهان باشد، رونمایی کرد. به گزارش سیناپرس، این وسیله نقلیه که ERXII نام دارد، قرار است بیش از 2000 کیلومتر را تنها با 1 کیلوگرم سوخت هیدروژنی بپیماید که تقریبا معادل فاصله رفت و برگشت بین تهران تا مشهد است.   این ادعا در اواخر خرداد امسال در رویداد اکو ماراتن شل در فرانسه آزمایش می شود.

تیم اکو رانر – نام تیم دانشجویی سازنده خودرو هیدروژنی مورد بحث- با تیم های دانشجویی از سراسر اروپا رو در رو خواهد شد تا رکورد جهانی طولانی ترین مسافت طی شده با هیدروژن بدون سوخت گیری را بشکند. امسال رقم رکوردی که باید شکسته شود ، ۲۰۵۶ کیلومتر است که توسط یک رنو زوئی با سوخت متانول در سال ۲۰۲۲ ثبت شده است.   خودروی فیبر کربنی 80 کیلوگرمی مورد بحث به گونه ای طراحی شده است که تا حد امکان آیرودینامیک باشد و با سرعت ثابت 45 کیلومتر در ساعت، ERXII باید بتواند 2056 کیلومتر را در عرض سه روز طی کند تا بتواند رکورد قبلی را شکسته و رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کند این یکی از چندین خودروی هیدروژنی است که توسط تیم اکو رانر در سال های اخیر توسعه یافته است.   جولیان دکلرک، سخنگو و لیدر این تیم گفت: کارایی و قابلیت اطمینان تمرکز اصلی پروژه امسال ما است. در حالی که مفهوم قبلی پروژه ما صرفا کارآمدی خودرو بود، امسال، هدف ما بهبود قابلیت اطمینان برای رکوردی است که می‌خواهیم ثبت کنیم و صادقانه بگویم که خودروی امسال ظاهری کاملاً آینده نگر دارد و از قابلیت اطمینان بالایی بهره می برد.   Eco-Runner خودروی کوچک هیدروژنی خود را چشم‌انداز آینده‌ای می‌داند که در آن همه خودروها کوچک‌تر، سبک‌تر و آیرودینامیک‌تر هستند، با تمرکز بر حمل و نقل مشترک؛ زیرا«مردم با حمل‌ونقل اشتراکی پایدارتر و کارآمدتر سروکار دارند.   این در زمانی اتفاق می افتد که اروپا در حال گذار از وسایل نقلیه با سوخت فسیلی به جایگزین های پایدارتر است.

تبلیغات
سایت تبلیغ و آگهی
سایت تبلیغ و آگهی

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور.

در حالی که بیشترین تاکید در بخش خودروهای سواری بر خودروهای برقی بوده است، تیم اکو رانر معتقد است؛ خودروهای شهری با موتور هیدروژنی نیز جایگاهی در مسیر آسفالت جاده های آینده خواهند داشت.   الیان ون باکستل، مدیر عملیات، گفت: “خودروهای الکتریکی نیز بخشی از راه حل برای حمل و نقل پایدار هستند، اما ظرفیت شبکه برق در حال پر شدن است.” «برقی کردن کل جهان یک گزینه معقول نیست. خودروهای هیدروژنی و الکتریکی قطعا در آینده دست به دست هم می دهند و در این میان هیچ برنده بزرگی به تنهایی وجود ندارد.   در حال حاضر، دانشجویان این تیم و تیم های دانشجویی دیگر به دنبال کسب جایزه اول و ثبت رکورد دیگری برای سفر پاک با انرژی هیدروژن هستند.    . .


بازنشر از : بیتوته