مهران محمدی امین

دیجیاتو/ وزیر ارتباطات در حاشیه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: «تقسیم کار درباره هوش مصنوعی در نهادهای مختلف دولت و متولی ایجاد قوانین پیرامون آن، توسط مرکز ملی فضای مجازی

1402\03\17 20:05:05


وزیر ارتباطات: سند توسعه هوش مصنوعی درحال تدوین است

دیجیاتو/ وزیر ارتباطات در حاشیه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: «تقسیم کار درباره هوش مصنوعی در نهادهای مختلف دولت و متولی ایجاد قوانین پیرامون آن، توسط مرکز ملی فضای مجازی صورت می‌گیرد. این مرکز مدت‌هاست که روی سند توسعه هوش مصنوعی کار می‌کند.

دیجیاتو/ وزیر ارتباطات در حاشیه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: «تقسیم کار درباره هوش مصنوعی در نهادهای مختلف دولت و متولی ایجاد قوانین پیرامون آن، توسط مرکز ملی فضای مجازی صورت می‌گیرد.

این مرکز مدت‌هاست که روی سند توسعه هوش مصنوعی کار می‌کند.»به گفته «عیسی زارع‌پور»، در پژوهشگاه ارتباطات نیز از یک و نیم سال گذشته روی نقشه راه هوش مصنوعی کار می‌شود. زارع‌پور تأکید دارد که در برنامه هفتم توسعه، پرداختن به هوش مصنوعی جزو تکالیف است و ارتباطات، هوشمندسازی و استفاده حداکثری از این فناوری برای همه دستگاه‌ها توصیه می‌شود. او ابراز امیدواری کرد که درنهایت تمام نهادهای حاکمیت با استفاده از هوش مصنوعی متحول شوند..

.


بازنشر از : آخرین خبر