مهران محمدی امین

تهران جمهوری اسلامی ایران علی باقری وزارت امور خارجه معاون سیاسی وزارت امور خارج

1402\03\17 21:34:22


استقبال ایران از استمرار و افزایش رایزنی‌های سیاسی با هلند

معاون سیاسی وزارت امور خارجه در تماس تلفنی همتای هلندی خود از استمرار و افزایش رایزنی‌های سیاسی میان مقامات دو کشور استقبال کرد.

در تماس تلفنی مارسل دفینگ، معاون وزیر خارجه هلند با علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان، باقری اظهار داشت: ایران و هلند عرصه‌های متنوعی از تعامل و همکاری را پیش رو دارند و با وجود برخی اختلافات، گفتگو و رایزنی را مسیر منطقی تأمین منافع طرفین تلقی می‌کنند.

باقری تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با رفتار منطقی خود از مبانی و پایه‌های روابط دو جانبه صیانت کرده و این همان چیزی است که انتظار می‌رود شاهد انجام آن از سوی طرف مقابل باشیم. معاون سیاسی وزارت امور خارجه همچنین از استمرار و افزایش رایزنی‌های سیاسی میان مقامات دو کشور استقبال کرد. باقری در این گفتگوی تلفنی از مارسل دفینگ برای سفر به تهران دعوت کرد.

مارسل دفینگ نیز ضمن تشکر از دیدگاه‌های طرف ایرانی تصریح کرد روابط ایران و هلند ریشه در سنت دیرینه دو کشور دارد و دو طرف بر اساس احترام و درک متقابل باید به تماس‌ها و گفتگوهای خود ادامه دهند. وی ابراز علاقه نمود تماس‌های دو طرف ادامه یافته و موضوعات مورد علاقه مشترک در دستور کار این تماس‌ها باشد. دفینگ ابراز امیدواری کرد در اولین فرصت با همتای ایرانی خود دیدار و گفتگو نماید.

در این تماس دو طرف در مورد موضوعات کنسولی نیز با یکدیگر رایزنی کردند.. .


بازنشر از : مهر

تهران

جمهوری اسلامی ایران

علی باقری

وزارت امور خارجه